LOW CARB E-KUCHAŘKy

od Lucky Grusové

10 top potravin pro ketogenní dietu

Od: Petra / LadyLowCarb


Pokud se rozhodnete pro ketogenní dietu založenou na konzumaci skutečných potravin, mám pro vás seznam 10 těch, které vám doma nesmí chybět.

Katogenní stravování spočívá ve striktním omezení sacharidů (pečivo, přílohy, sladkosti), naopak do sytosti si dopřáváte potraviny s vysokým obsahem tuků – ryby, vejce, maso, tučné sýry, smetana.

Tipy na low carb čtení:

JAK PÁLIT A NEUKLÁDAT

Přečtěte si, jak se vědci spletli s jídlem, pohybem a pálením tuků.

Fitplan.cz


VOŇAVÁ KUCHAŘKA

Nejlepší low carb tištěná kuchařka pro nízkosacharidové vaření od Lucky Grusové.

Paleosnadno.cz

Při ketogenní stravě se organismus během několika dní přepne do nutriční ketózy. V ketóze se jako hlavní zdroj energie spalují tuky namísto glukózy.

TOP 10 potravin pro ketogenní dietu

 1. 1
  VEJCE: Pokud máte vejce rádi, je z poloviny vyhráno! Vajíčka se počítají mezi základní potraviny ketogenní stravy, uděláte z nich omelety, volská oka, jsou výborná natvrdo nebo nahniličko, do zeleninových salátů, nebo z nich připravíte těsto na skvělou low carb pizzu. Vejce se také používají do sladkých keto dezertů.  
 2. 2
  SLANINA: Ano, slanina je keto friendly! Plátky osmažené na pánvi ke snídani, do přílohového salátu, jako součást low carb burgeru. Vyškvařené kostičky slaniny jsou skvělé jako posypka polévky místo houskových krutonků. Slanina je velmi tučná, jezte ji uvážlivě, s množstvím to nepřehánějte.
 3. 3
  SMETANA: Nebojte se smetany, na ketogenní dietě najdete spousta receptů, kde ji upotřebíte. Zkuste připravit nějaký dobrý low carb dezert, nebo si jí ochuťte kávu. Pozor na množství, spíš sáhněte po smetaně na vaření (kolem 12% obsahu tuku), než smetaně na šlehání (více než 30 % tuku).
 4. 4
  SÝR: Tvrdé i vyzrálé sýry, opět v tučné variantě, s obsahem tuku kolem 45 %. Vynikající do vaječné frittaty, nebo si jím posypte obědové cudle (těstoviny z cukety). Z Mozzarelly připravíte legendární grusetky - keto těstoviny.
 5. 5
  ČERSTVÉ LISTOVÉ SALÁTY: hlávkový, římský, … listová zelenina je obzvláště vhodná pro keto dietu, stačí listy natrhat, opláchnout a osušit, zakápnout olivovým olejem a přisypat hrst opražených semínek. Nebo je připravit se zakysanou smetanou s rozetřeným stroužkem česneku; do salátů je také výborná domácí majonéza.
 6. 6
  KETO NÁHRAŽKY CUKRU: Xylitol, čekankový sirup, Erythritol. Chuť si zamlsat? Oslaďte si svůj keto dezert jedním z povolených cukrů. Moc to nepřehánějte, sladké jen občas a s mírou.
 7. 7
  KVĚTÁK: Velmi univerzální zelenina, ideální k přípravě příloh. Našlehejte uvařený květák s mascarpone a máte skvělou falešnou „bramborovou“ kaši, z květáku také připravíte rýži. Mějte doma květák čerstvý nebo mražený, stačí rozebrat na růžičky, oblanšírovat ve slané vodě a můžete jej jíst klidně samotný.
 8. 8
  KUŘECÍ PRSA: Když přijde čas na rychlé nízkosacharidové jídlo, sáhněte do mrazáku pro kuřecí prsa, nechte je povolit, hoďte na pánev a poctivý základ keto oběda nebo večeře je hotový. Přidejte zeleninu, dip ze zakysané smetany a nechte si chutnat!
 9. 9
  MANDLOVÁ MOUKA: Low carb „moučníky“ se nejčastěji pečou z mandlové mouky. Mandlovou mouku si můžete namlet i čerstvou z celých mandlí. Na sladké i slané keto pečení. TIP: Mandlovou mouku za dobrou cenu koupíte u medvědů v e-shopu Grizly.cz
 10. 10
  PŘÍRODNÍ NATURAL OŘECHY: Povolené mlsání! Vhodné jsou neslazené mandle, para ořechy, vlašské, lískové. Kešu už obsahují víc sacharidů, pozor na nadměrnou konzumaci. Buráky, arašídy – nejsou oříšky, ale plody podzemnice olejné, tedy luštěnina. Pro ketogenní dietu jsou nevhodnou potravinou. Daší info najdete v článku Ořechy a low carb

Thrive Leads Shortcode could not be rendered, please check it in Thrive Leads Section!

Petra / LadyLowCarb

Zajímá mě vše kolem low carb, jak nízkosacharidové stravování ovlivňuje naše zdraví i psychickou pohodu. Nemám však lékařské vzdělání - mějte prosím na paměti, že každé lidské tělo reaguje na změny v jídelníčku jiným způsobem, proto se moje zkušenosti od těch vašich mohou lišit.

Dotazy nebo komentáře? Sem s nimi!

Your email address will not be published. Required fields are marked

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Kvalitní ořechy za výbornou cenu

Send this to a friend
Hezký článek z blogu LadyLowcarb.cz, tady je odkaz: https://ladylowcarb.cz/10-top-potravin-pro-ketogenni-dietu/