Mandlová mouka za super cenu u Grizly.cz - VYZKOUŠEJTE! »

Cukrovka 2. typu a low carb strava: hledají se dobrovolníci do klinické studie!

krůtí maso zelenina lowcarb

V dnešním článku mám hodně zajímavý tip pro ty, kteří se potýkají s cukrovkou 2. typu a chtěli by si vyzkoušet, co s nemocí udělá nízkosacharidová low carb strava.

Všeobecná fakultní nemocnice v Praze právě nabírá dobrovolníky do klinické studie, zaměřené na zkoumání vlivu nízkosacharidové (low carb) stravy na diabetes 2. stupně

Celou akci odborně zaštiťuje MUDr. Hana Krejčí; není snad lepšího garanta, paní doktorka má dlouholeté zkušenosti s léčbou cukrovky a velmi rozumné názory!

PODMÍNKY:

 • věk 20 - 65 let
 • byliště v Praze a okolí
 • diagnostikovaná diabetes 2. typu
 • aktuální léčba dietou, tabletami nebo inzulínem

Pokud jste vy sami diabetikem 2. typu nebo znáte někoho z vašeho okolí, kdo se s nemocí potýká, přihlaste se! Zde jsou bližší informace:

Hledají se dobrovolníci do studie o cukrovce 2. typu. Zapojit se můžete i vy!

Výzkumy o cukrovce by se neobešly bez lidí, kteří chtějí přispět svou troškou a vyzkoušet nové možnosti léčby. Nově mají všichni s cukrovkou 2. typu možnost zapojit se. V čem studie spočívá a co konkrétně se bude sledovat?

Studie remise diabetu 2. typu

Léčit cukrovku pouze tabletami a po neúspěchu přejít na podávání inzulínu nemusí být jediným řešením. A přesně to se bude snažit dokázat klinická studie ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.

Pod vedením zkušené lékařky MUDr. Hany Krejčí s vystudovanou specializací na diabetologii připraví nutriční terapeutka plán pro zjištění, zda úprava stravy přinese výrazné zlepšení či dokonce vyléčení cukrovky 2. typu.

Má stravování opravdu tak velký vliv?

Studie jinde ve světě již prokázaly, že stravování má pozitivní vliv na zmírnění či úplnou remisi cukrovky 2. typu. 

U nás se zatím žádná podobná klinická studie nekonala, což je velká škoda s ohledem na možný další rozvoj edukace a snížení nutnosti léčby léky. Cílem zkoumání bude stravování zaměřené na snížený příjem sacharidů známé i pod názvy nízkosacharidové a lowcarb.

Kdo se může přihlásit?

Pokud jste z Prahy či okolí a je vám mezi 20 až 65 lety, máte diagnostikovanou cukrovku 2. typu a aktuálně se léčíte dietou, tabletami či inzulinem, můžete se zapojit do studie. Vše je pod lékařským dohledem a ve spolupráci s krabičkovou dietou Nutric Bistro, kteří připraví nízkosacharidovou dietu.

Získané výsledky pomohou s dalšími testy a zároveň mohou znamenat pozitivní zlepšení vašeho životního stavu, což je cena, za kterou se vyplatí stát se na chvíli dobrovolníkem.

Více informací a způsob jak se přihlásit najdete zde.

Kniha Jak pálit a neukládat

Zjistit více

Vše, co jste chtěli vědět o spalování tuků - skvělá kniha od Petra Nováka, ve které vám vysvětlí, jak se vědci spletli s jídlem, pohybem i pálením tuků.

Stáhněte si ukázku knihy zdarma!

O autorovi

  Petra / LadyLowCarb

  Zajímá mě vše kolem nízkosacharidového stravování, jinak také low carb a její nejpřísnější verze, ketogenní dieta. Zkouším na sobě, jak lze snížením sacharidů ve stravě zhubnout a zlepšit si zdraví. Jsem certifikovaným absolventem kurzu výživový poradce (společnost Nutris®), nemám však lékařské vzdělání - mějte prosím na paměti, že každé lidské tělo reaguje na změny v jídelníčku jiným způsobem, proto se moje zkušenosti od těch vašich mohou lišit.


  >
  Sdílej s přáteli