LOW CARB E-KUCHAŘKy

od Lucky Grusové

Low carb chléb – směs na pečení od Topnatur

Od: Petra / LadyLowCarb


směs low carb na chléb topnatur

Směs na pečení low carb chleba

topnatur

Po přechodu na low carb stravu musíme počítat s tím, že si do běžného chleba nebo rohlíku jen tak nezakousneme. Pečivo z bílé mouky totiž spadá do tzv. zakázaných potravin, a tak se musíme spokojit s nízkosacharidovou verzí chleba nebo housek.

Pokud však začnete pátrat po nějakém zaručeně dobrém low carb receptu, brzy zjistíte, že většina takového pečiva je tzv. mokrá, případně při pečení zezelená po přidání kypřicího prášku a slunečnicových semínek.

Nenechte se touhle situací znejistět, mám pro vás jedno fajn řešení, které funguje: hotová směs na pečení low carb chleba od české firmy Topnatur.

směs low carb na chléb topnatur

Směs na pečení low carb chleba

topnatur

Tahle směs je mezi low carb komunitou hitem. Složení zcela odpovídá zásadám nízkosacharidové stravy, líbí se mi, že v TOPNATUR použili prášek do pečiva s vinným kamenem (bez fosfátů) a jedlou sodou (hydrogenuhličitan sodný).

Takhle dopadl můj LC chlebík upečený ze směsi Topnatur - recept s postupem najdete TADY

Jak se peče low carb chleba ze směsi?

Úplně jednoduše, žádné speciální kuchařské dovednosti ani vybavení nejsou potřeba.

Jedno balení obsahuje 150 g směsi zdravých semínek, lněné mouky, psyllia, lahůdkového droždí a dalších ingrediencí. O dobrou pojivost se postará bramborová vláknina a xantanová guma.

Ke směsi přidáte jogurt a vejce vyšlehané do pěny, z těsta vytvarujete 1 menší low carb bochánek chleba, který dáte péct na hodinu do trouby. Po upečení bude mít chléb zlatavou křupavou kůrku a po rozkrojení se bude téměř podobat běžnému pečivu.

  • TIP: Nechte chleba vychladnout na mřížce nebo na utěrce, aby se mohlo odpařit co nejvíce vlhkosti.

Chleba výborně chutná, dají se na něj namazat nejrůznější pomazánky, případně máslo, obložit šunkou, sýrem a zeleninou a máte postaráno o výbornou low carb svačinu.

Petřin nízkosacharidový newsletter

pro dámy

Jednou za čas užitečné LOW CARB tipy a recepty do vašeho e-mailu? Přihlaste se k odběru:

Váš e-mail je u mě v bezpečí, čtěte Zásady ochrany soukromí

Hotová směs na low chléb není drahá

A kolik směs na chleba stojí? Cena potěší, není nijak závratná, vejdete se do 50 Kč. Pokud objednáte on-line, připlatíte si za dopravu, proto je lepší udělat si větší nákup, aby se dopravné v objednávce rozpustilo.

  • TIP: Ze směsi upečete také výborné low carb housky nebo bulky
Petra / LadyLowCarb

Zajímá mě vše kolem low carb, jak nízkosacharidové stravování ovlivňuje naše zdraví i psychickou pohodu. Nemám však lékařské vzdělání - mějte prosím na paměti, že každé lidské tělo reaguje na změny v jídelníčku jiným způsobem, proto se moje zkušenosti od těch vašich mohou lišit.

{"email":"Email address invalid","url":"Website address invalid","required":"Required field missing"}

Kvalitní ořechy za výbornou cenu

>
Send this to a friend
Hezký článek z blogu LadyLowcarb.cz, tady je odkaz: https://ladylowcarb.cz/low-carb-chleb-smes-na-peceni-od-topnatur/