Mandlová mouka za super cenu u Grizly.cz - VYZKOUŠEJTE! »

kuřecí játra low carb

Low carb recepty: kde hledat?

Rozhodli jste se vyzkoušet low carb (protože jste se doslechli, že je to konečně dieta, na které se dá bez větších problémů zdravě zhubnout), přečetli jste si zásady low carb i seznam povolených potravin, ale stále nevíte, co vařit?

Mám pro vás tipy na nízkosacharidové recepty, které najdete na internetu zdarma, i na low carb kuchařky, které zakoupíte v knihkupectví nebo jako e-knihy.

Začnu sama sebou: vyzkoušené low carb recepty najdete u mě na webu TADY. Jsou rozdělené do kategorií:

Low carb recepty se sázkou na jistotu

Královnou low receptů českého internetu je Lucka Grusová, která své pokrmy přehledně prezentuje na webu Paleosnadno.cz (paleo je nízkosacharidový stravovací styl, kdy se nebaští mléčné výrobky, ale zase si můžete dopřát ovoce).

Lucie nabízí recepty pro vyznavače těchto nízkosacharidových stravování:

TIP: Zkuste tištěnou Voňavou kuchařku od Lucie Grusové:

Voňavá kuchařka

Máte raději e-knihy? Pořiďte si Lucčiny low carb e-kuchařky, ke stažení raz dva na pár kliků:

low carb kuchařka

A pokud dáváte přednost moderním technologiím, najdete na Paleosnadno.cz také aplikaci s low carb recepty. U každého jídla je uvedený rozpis ingrediencí, ze kterých si snadno vytvoříte nákupní seznam. V obchodě pak už jen stačí vytáhnout mobilní telefon a nakupovat podle plánu!

Knížky o low carb, které stojí za to číst

Níže uvádím seznam zajímavých knížek, spojených s nízkosacharidovým výživovým stylem. Ve většině z nich najdete kapitoly s recepty a doporučením k vaření low carb pokrmů:

Poznámka na okraj: Poslední dobou knihkupectví zaplavily low carb kuchařky, některé z nich jsou však brak, kde se jen omílá stokrát omleté. Navíc, překlady velmi často pokulhávají a knížky jsou téměř nečitelné, pokud překladatel tématu nerozumí a plete si pojmy a názvosloví. Poznáte to hned z prvních stránek. V zahraničí také bývají na pultech obchodů odlišné potraviny, které u nás běžně neseženete, proto takové knihy mají v Čechách omezené použití.

Low carb recepty na sociálních sítích

Instagram, Facebook, Pinterest… všude tady najdete spoustu báječně vypadajících jídel, které spadají do low carb stravovacího stylu.

Osobně mám nejraději vyhledávací obrázkovou síť Pinterest, recepty zde mají podle mě trvalejší hodnotu, navíc si je mohu připíchnout k sobě na nástěnku a vrátit se k nim, kdykoliv budu chtít. Tady je můj profil na Pinterestu.

Zkuste si na sítích vyhledat třeba hesla: low carb pečivo, recepty z kokosové mouky, mugcake, cudle, grusetky. Budete překvapení, co vše se vám vrátí jako výsledek 😊

Nebo hledejte pod hashtagy lowcarb, keto, nízkosacharidovadieta, paleo, primal, whole30, LCHF.

S low carb recepty nemusí být na talíři nuda, v kuchyni nestrávíte víc času, než je nutné. Pokud budete mít pevnou vůli a vydržíte, propracujete se ke štíhlé linii také vy. Držím moc palce!

Kniha Jak pálit a neukládat

Zjistit více

Vše, co jste chtěli vědět o spalování tuků - skvělá kniha od Petra Nováka, ve které vám vysvětlí, jak se vědci spletli s jídlem, pohybem i pálením tuků.

Stáhněte si ukázku knihy zdarma!

O autorovi

    Petra / LadyLowCarb

    Zajímá mě vše kolem nízkosacharidového stravování, jinak také low carb a její nejpřísnější verze, ketogenní dieta. Zkouším na sobě, jak lze snížením sacharidů ve stravě zhubnout a zlepšit si zdraví. Jsem certifikovaným absolventem kurzu výživový poradce (společnost Nutris®), nemám však lékařské vzdělání - mějte prosím na paměti, že každé lidské tělo reaguje na změny v jídelníčku jiným způsobem, proto se moje zkušenosti od těch vašich mohou lišit.


    >
    Sdílej s přáteli
    Hezký článek z blogu LadyLowcarb.cz, tady je odkaz: https://ladylowcarb.cz/low-carb-recepty-kde-hledat/