Low carb recepty  

Nevěřte nikomu, kdo říká, že low carb strava je nudná. Základem jsou sice jednoduché potraviny, existuje však mnoho způsobů, jak je připravit, abyste si pochutnali. Pilířem low carb je pestrý talíř s dostatkem bílkovin, zdravých tuků a hromadou zeleniny.

Hlavní jídla

Recepty na hlavní nízkosacharidová jídla, ideální volba jako low carb oběd nebo večeře. Hlavní jídla servírujte tak, jak jsou uvedená v receptu, nebo si k nim připravte nějakou chutnou přílohu.

Polévky

Dlouho tažené masové vývary i krémové polévky, které zahustí mixovaná zelenina. Zjemněte zakysanou smetanou a hurá ke stolu! Recepty na polévky v low carb stylu.

Dezerty

Že na low carb nemůžete mlsat sladké? Ale jděte! Prohlédněte si recepty na nízkosacharidové dezerty, které si dáte jako sladkou tečku a ani po nich nepřiberete. 

Přílohy

Chutné low carb přílohy, které se hodí k hlavním jídlům na oběd nebo k večeři. Bez lepku a sacharidů, přesto zasytí a nebudete mít pocit, že jste šizení, když nemáte na talíři naložené brambory. 

Pečivo

Občas si chceme dát pečivo, i když držíme low carb dietu. Běžné rohlíky jsou zakázané, ale to neznamená, že neexistuje náhrada v podobě pečiva bez sacharidů. LCHF bagetky, housky, chleba, placky. Bez mouky, a přesto dobré!

Pomazánky

Co si namazat na low carb pečivo? Přeci nějakou dobrou, zdravou pomazánku! Masovou, zeleninovou, z tvarohu nebo žervé. Tip na nízkosacharidovou snídani nebo svačinu.

Nápoje

Prý se na low carb smí pít jen voda. Ale no tak! Kde jste to slyšeli? Nebuďme pohodlní a připravme si míchané drinky a koktejly, smoothie, kávové speciality.

Saláty

Low carb salát se zeleninou, kouskem masa a zálivkou s obsahem zdravého tuku si klidně dejte jako hlavní jídlo. Lehčí saláty poslouží jako příloha nebo svačina, když potřebujete zahnat hlad. 

Omáčky, dipy

Domácí majonéza, teplé i studené omáčky na namáčení grilovaného masa. Low carb kuchyně má co nabídnout, chutné recepty čekají, až je objevíte!

Low carb inspirace

pro dámy

Pokud chcete, nechte mi na sebe e-mail, čas od času vám pošlu nějaký dobrý recept nebo šikovný low carb tip.

Ctím vaše soukromí, z odběru se můžete kdykoliv odhlásit.

VŠECHNY RECEPTY

Všechny low carb recepty

Všechny low carb recepty na jednom místě jako inspirace pro váš nový jídelníček? Tady jsou! Pro víc receptů jednoduše klikněte na tlačítko Další recepty.

Chcete trochu low carb teorie?

Přečtěte si nejnovější články z rubriky Zdraví a hubnutí, věnované zdravému low carb stylu. 

>